Snelste gratis WordPress thema’s 2018

Door: Gijs Hovens

Wordpress themes

Je weet al dat een snel thema belangrijk is. Snelheid zorgt voor beter ranken op Google, beter ranken in de Newsfeed op Facebook én voor betere conversie! Wij hebben de snelste gratis WordPress thema’s in 2018 voor jou op een rij gezet.

Top 30 thema’s op snelheid getest

Deze thema’s komen allemaal uit de WordPress.org theme repository en zijn daarmee al gecheckt op codekwaliteit en veiligheid. Wij hebben de 30 populairste WordPress thema’s getest en voor jou op een rij gezet. Nummer 1 is het snelste, nummer 30 het langzaamste thema uit de lijst.

Positie Thema URL TTFB (caching uit) Fully Loaded Time (caching uit) TTFB (caching aan) Fully loaded (caching aan) Google PageSpeed Mobiel Score Google PageSpeed Desktop
1 Twenty Ten https://wordpress.org/themes/twentyten/ 0,87 1,63 0,27 0,98 85 92
2 Twenty Eleven https://wordpress.org/themes/twentyeleven/ 0,93 1,73 0,27 0,91 85 92
3 Astra https://wordpress.org/themes/astra/ 0,91 1,83 0,29 1,21 84 92
4 OceanWP https://wordpress.org/themes/oceanwp/ 1,04 1,97 0,28 1,97 70 85
5 Writee https://wordpress.org/themes/writee/ 0,92 2,08 0,30 1,44 67 82
6 Colormag https://wordpress.org/themes/colormag/ 0,95 2,14 0,27 1,53 69 83
7 Spacious https://wordpress.org/themes/spacious/ 1,02 2,19 0,28 1,31 71 84
8 Twenty Twelve https://wordpress.org/themes/twentytwelve/ 0,95 2,23 0,27 1,84 69 84
9 Activation https://wordpress.org/themes/activation/ 1,18 2,28 0,27 1,54 71 86
10 Twenty Fourteen https://wordpress.org/themes/twentyfourteen/ 0,89 2,30 0,28 2,03 70 86
11 Twenty Seventeen https://wordpress.org/themes/twentyseventeen/ 0,88 2,30 0,31 1,19 71 85
12 Twenty Sixteen https://wordpress.org/themes/twentysixteen/ 0,87 2,31 0,27 1,41 68 87
13 Twenty Fifteen https://wordpress.org/themes/twentyfifteen/ 0,92 2,32 0,31 1,72 70 86
14 Twenty Thirteen https://wordpress.org/themes/twentythirteen/ 0,97 2,34 0,27 1,76 71 87
15 Shapely https://wordpress.org/themes/shapely/ 0,91 2,39 0,27 1,89 85 92
16 Storefront https://wordpress.org/themes/storefront/ 0,98 2,39 0,27 1,92 70 85
17 Primer https://wordpress.org/themes/primer/ 1,04 2,40 0,29 1,37 70 86
18 Magazine Point https://wordpress.org/themes/magazine-point/ 1,25 2,47 0,27 1,65 83 79
19 Flash https://wordpress.org/themes/flash/ 1,06 2,51 0,28 1,58 68 84
20 Total https://wordpress.org/themes/total/ 0,95 2,62 0,27 2,22 69 82
21 Consulting https://wordpress.org/themes/consulting/ 1,12 2,66 0,27 1,74 70 84
22 Peony https://wordpress.org/themes/peony/ 0,96 2,68 0,28 1,81 68 84
23 Anissa https://wordpress.org/themes/anissa/ 1,18 2,69 0,27 1,73 63 77
24 Shop Isle https://wordpress.org/themes/shop-isle/ 0,80 2,78 0,27 2,27 59 79
25 Onepress https://wordpress.org/themes/onepress/ 0,91 2,84 0,27 1,76 69 83
26 One Page Express https://wordpress.org/themes/one-page-express/ 0,98 2,89 0,28 1,98 70 86
27 Zerif- Lite https://wordpress.org/themes/zerif-lite/ 1,03 3,13 0,27 2,33 64 74
28 Hestia https://wordpress.org/themes/hestia/ 1,04 3,19 0,28 2,21 71 86
29 Sydney https://wordpress.org/themes/sydney/ 0,94 3,33 0,27 1,75 63 81
30 Kale https://wordpress.org/themes/kale/ 1,42 3,84 0,29 1,28 66 75

Welke WordPress thema’s zijn het snelst?

Wat opvalt is dat bijna elk thema hetzelfde scoort op Time To First Byte. Maar een paar thema’s laten hier steken vallen. Als snelheid je belangrijkste requirement is kun je de thema’s Activation, Magazine Point en Kale dus alvast schrappen.

Als we dan kijken naar de Fully Loaded Time zien we grotere verschillen ontstaan. De Fully Loaded Time correleert met de scores van Google PageSpeed Insights. De oude standaard thema’s Twenty Ten en Twenty Eleven doen het goed, net als Astra, OceanWP en Writee. Shapely en Magazine Point doen het opvallend goed in de Google PageSpeed Insights score voor mobile.

Wat ook duidelijk blijkt, is het grote snelheidsvoordeel wat wordt behaald als we de Savvii full-page caching niet meer expres uit zetten. De Time To First Byte wordt dan gemiddeld 3x zo snel!

Hoe hebben we de thema’s getest?

Alle thema’s zijn getest met de tools webpagetest.org en Google PageSpeed Insights. Daarmee krijg je veel inzicht in de laadtijd en verbeterpunten op dat gebied van een website. Wil je zelf ook eens je website testen op laadtijd? Lees dan onze blog over het meten van je websitesnelheid.

Betrouwbaarheid

Om de meest betrouwbare gegevens te krijgen, is elke test met webpagetest.org negen keer herhaald. Voor de analyse hebben we de waarde van de mediaan genomen.

Validiteit

Om het beste inzicht te krijgen in de impact van het thema op de laadtijd en Time To First Byte, hebben we bij webpagetest.org onze server-side caching uitgeschakeld door een no-cache header mee te sturen. Om te zien hoe veel sneller de site wordt met deze caching hebben we de test ook nog eens herhaald met ingechakelde Savvii full-page caching. De Google PageSpeed Score is berekend zonder server-side caching.

Alle thema’s zijn getest in dezelfde WordPress installatie. Dit is een WordPress 4.8.1 website met 100 berichten en 10 pagina’s. De website is voorzien van de Yoast SEO & Akismet plug-ins. De site draait op een Shared One pakket van Savvii Managed WordPress Hosting.

We hebben de homepage getest, deze laat 1 bericht zien.

Hoe kies je het beste thema?

Snelheid is natuurlijk een belangrijke factor in het kiezen van een thema, maar zeker niet de enige. Ook design, responsiveness, functionaliteiten, accessability en code- en supportkwaliteit zijn belangrijk. Download onze gratis whitepaper over hoe je het meest geschikte thema kiest.

Download gratis whitepaper 'WordPress thema kiezen'

Er is 1 reactie

John

25 oktober 2017

Zo zie je maar weer dat de meest simpele templates de snelste zijn. Alleen zijn de standaard templates van WordPress nogal saai. Maar voor informatieve websites goed bruikbaar.

Reageer