Snelste gratis WordPress thema’s 2019

Gijs Hovens, 14 februari 2019

Ben je op zoek naar gratis snelle WordPress thema’s? Dan is het goed dat je hier bent! Dat betekent dat jij snelheid belangrijk vindt voor jouw website.

Gelijk heb je, ook Google en onderzoek van Akamai bevestigen dat snelheid belangrijk is voor je organische ranking en je conversiepercentage. Voor dit artikel hebben we 30 populairste gratis WordPress thema’s getest op snelheid en toegankelijkheid.

Er springen een aantal thema’s uit die het erg goed doen, en een aantal vallen door de mand.

Resultaten

We vallen meteen met de deur in huis. Zie hier de ranglijst van snelste gratis WordPress thema’s:

RankingThemeTTFB (sec.)Fully Loaded Time (sec.)Size of page (in kb)RequestsGoogle PageSpeed MobielGoogle PageSpeed DesktopLighthouse Perf. MobileAccessibilityBest Practices
1Zakra0,70,957111001001009493
2Twenty Eleven0,60,9501110010010079100
3GeneratePress0,61,059119810010098100
4Customify0,71,052899100100100100
5Twenty Twelve0,71,111615971009910093
6Twenty Nineteen0,81,17411100100100100100
7Neve0,81,2701198991008987
8Color Mag0,71,2122169698989087
9Astra0,91,2721010010010098100
10Twenty Fifteen0,71,31681794979710093
11Twenty Fourteen0,71,32181893989810093
12OceanWP0,91,4175188996996293
13The Score0,81,4240298795987787
14Total0,71,5280297389969287
15Shapely0,71,5321268396966687
16Futurio0,61,64921394961009393
17Twenty Sixteen1,11,6169189599979893
18Mesmerize1,01,73531895100996380
19Sydney0,71,7463198698979287
20Storefront0,91,85151895999810093
21Highlight0,81,8449209199986980
22Mins0,61,8553179499988893
23Scribbles0,61,9615169096959393
24Stout0,61,9569189399999393
25VW Event Planner0,72,0633198596928387
26Twenty Seventeen0,72,0675199099989893
27Escapada0,82,1554169599989293
28Hestia1,02,25902082939610093
29Ashe0,63,21274228995988187
30Zerif Lite1,64,31456417088739280

Welke gratis WordPress thema’s zijn het snelste? – 2019 editie

De thema’s van WordPress zelf: alle Twenty-thema’s zijn snel. De recente Twenty thema’s zijn ook goed toegankelijk. Ook raden we de thema’s Astra, Zakra, GeneratePress, Customify, Neve en Color Mag aan.

Wil je aan de slag met het verbeteren van alle onderdelen die bijdragen aan een snellere website? Lees dan onze Ultieme checklist voor het versnellen van je WordPress website.

Download nu gratis de 'Ultieme WordPress Snelheid Checklist'

Onderzoeksmethode

De thema’s hebben we geselecteerd uit de officiële WordPress.org thema repository. Deze hebben we gesorteerd op populariteit en de 30 hoogst genoteerde thema’s meegenomen in de test.

Validiteit

Op een Savvii Shared One pakket hebben we een WordPress 5.0.3 geïnstalleerd in combinatie met de Savvii hosting plugin. Daar bovenop hebben we de thema’s geïnstalleerd. We hebben de thema’s een voor een geactiveerd en getest.

Voor het testen hebben we onze caching uitgeschakeld, zo zien we beter hoe snel een thema is. In werkelijkheid zullen deze thema’s in een kale WordPress website met onze caching aan sneller geladen worden.

Als onderzoek tools hebben we webpagetest.org, Google PageSpeed en Google Lighthouse gebruikt.

Betrouwbaarheid

Om zo betrouwbaar mogelijk de snelheid te meten hebben we bij webpagetest.org negen tests voor elk thema uitgevoerd. Uit die negen tests hebben we de mediaan genomen voor de resultaten.

Webpagetest.org

Via webpagetest.org hebben we Time To First Byte (TTFB), Fully Loaded Time, grootte van de pagina en aantal verzoeken (requests) gemeten. We hebben een ‘Cache-control: no-cache’ header meegestuurd om cache uit te schakelen en gekozen voor ‘Stop at document complete’.

Google PageSpeed Insights

Met Google PageSpeed Insights hebben we de scores voor mobiele en desktop weergave gemeten. Deze score geeft aan in hoeverre de website geoptimaliseerd is. Een hoge score betekent dat er veel geoptimaliseerd is, bij een lage score kan en moet er nog veel verbeterd worden.

Google Lighthouse

Met de browser tool Google Lighthouse hebben we de scores op vier onderdelen gemeten: mobiele prestaties, toegankelijkheid, best practices en SEO. Op SEO kregen alle thema’s dezelfde score, daarom hebben we de resultaten niet meegenomen in de tabel. Omdat Yoast SEO niet is geïnstalleerd en daarmee een meta description tag ontbreekt, scoren alle thema’s maximaal 91 op SEO.

We hebben gekozen voor device ‘mobile’, audits ‘performance’, ‘best practices’, ‘accesabilility’ en ‘SEO’. Bij throttling hebben we gekozen voor ‘no throttling’. Ook hebben we ‘clear storage’ aangevinkt.

Hoe kies je het beste thema?

We hebben al veel zaken getest: snelheid, toegankelijkheid en responsiveness zijn allemaal erg belangrijk. Wil je leren hoe je het beste thema kiest voor jouw situatie? Lees dan onze gratis whitepaper over hoe je het meest geschikte thema kiest.

Download whitepaper

Er zijn zo veel WordPress thema’s beschikbaar die onderling allemaal verschillen in features en performance dat kiezen moeilijk is als je niet weet waar te beginnen.

In het white paper vind je de oplossingen op een rij gezet voor de problemen dieWordPress gebruikers ervaren met het kiezen van een thema. Je wordt stap voor stap meegenomen in het kiezen van het beste WordPress thema voor jouw situatie.

Om je vast een tipje van de sluier te geven: er zijn vier zaken waar je extra goed op moet letten wanneer je een thema kiest.

Snelheid

De snelheid van je website is erg belangrijk. Je wilt dus ook een thema kiezen dat resulteert in een snelle website. Waarom is snelheid belangrijk?

De snelheid van je website is een belangrijke ranking factor in Google. Snellere sites eindigen hoger in de zoekresultaten.

Daarnaast resulteert een snellere website in een betere gebruikerservaring en een hogere conversieratio. Deze voordelen wil je niet mislopen door een traag thema te kiezen.

Less is more

Bij het kiezen van een thema is het verstandig om goed te kijken naar de functionaliteiten die een thema biedt. Vaak word je verleid door tientallen opties en mogelijkheden. De kunst is echter om een thema te kiezen met alleen de functionaliteiten die je echt nodig hebt.

Waarom? Hoe meer functionaliteiten een thema bevat, hoe zwaarder en trager het thema wordt. Je wilt geen snelheid en veiligheid inleveren voor functionaliteiten die je toch niet nodig hebt.

Quality counts

Een thema kan snel zijn en precies de functionaliteiten bevatten die jij nodig hebt, maar dat is niet het enige waar je een thema op moet beoordelen. De kwaliteit van het thema moet ook zijn gewaarborgd.

Het ene thema komt beter door de kwaliteitscontrole heen dan het andere thema. Hoe beoordeel je een thema op kwaliteit?

Meten = weten

Het is aan te raden om een rationele keuze te maken die gebaseerd is op cijfers. Stiekem weten we dit allemaal, al gedragen we ons hier niet altijd naar. Laat je niet te snel leiden door de lay-out of het gevoel dat een thema met zich mee brengt.

Bepaal wat voor thema jij nodig hebt en volg de eerste drie principes. Kijk daarna in de lijst hierboven welke thema’s de beste resultaten hebben gehaald en bingo: je hebt het beste thema voor jouw WordPress webite gevonden!

Conclusie

Met deze lijst en de tips die we hebben gegeven ga je vast en zeker een thema vinden dat bij jouw website past. De keuze is groot en er is duidelijk onderscheid te vinden tussen alle gratis WordPress thema’s.

Lukt het nog steeds niet? Misschien dat een van onze partners of klanten je verder kan helpen met het handmatig ontwikkelen van een thema. We kennen onze klanten goed, dus bel of mail ons gerust voor een tip!

Reageer